Perduoti energiją per atstumą yra daug sunkiau nei perduoti informaciją. Problema sudėtinga, tačiau ją išsprendus būtų galima daug patogiau naudotis mobiliąja elektronika. Pirmaujančių laboratorijų mokslininkai ieško būdų, kaip pasiekti šį tikslą. Korėjos Sedžiongo universiteto ekspertai siūlo tam naudoti infraraudonųjų spindulių lazerį. Jų technologija yra daug žadanti ir jau įrodyta, kad ją galima taikyti praktiškai.
Šviesą, kurios pagrindinis bangos ilgis yra 1550 nm, skleidžia erbiu legiruotas siųstuvas. Per orą jo spinduliai pasiekia priėmimo įrenginį, kurio pagrindiniai komponentai yra sferinis lęšis ir retroreflektorius. Norint, kad sistema veiktų teisingai, būtina užtikrinti matomumą. Susidūrusi su kliūtimi, automatika persijungia į mažos galios būseną, kai negali padaryti jokios žalos.
Pirmieji bandymai atlikti sėkmingai. Kūrėjams pavyko perduoti 400 mW energijos 30 metrų atstumu. Fotodetektorius gautą spinduliuotę galėjo transformuoti į 85 mW srovę. Žinoma, to nepakanka, tačiau išradimo autoriai įsitikinę, kad sistemą galima pritaikyti prie kasdieniniame gyvenime taikomų savybių. Jos privalumai yra tai, kad nereikia derinti priėmimo dalies, o įrangą galima patalpinti bet kurioje patalpoje be papildomo paruošimo.