Naujosios Meksikos universiteto ekonomistai apskaičiavo, kiek nuostolių farmacijos bendrovės patirs dėl kanapių legalizavimo JAV. Šis reiškinys paplito masiškai, todėl susirūpino ir medicinos verslas, o farmacijos bendrovės lobistiškai siekia, kad marihuana nebūtų platinama. Priežastis paprasta – turėdami galimybę įsigyti „žolės”, žmonės nustojo pirkti antidepresantus ir opioidų pagrindu pagamintus vaistus.
Tyrimas apima pastaruosius 25 metus ir yra pagrįstas akcijų rinkos duomenimis, kurie rodo farmacijos bendrovių pelningumą. Kiekvieną kartą, kai JAV valstijoje ar mieste buvo legalizuotos kanapės, jų vertė sumažėdavo bent 2 %. Dėl to vaistų pardavimai dėl kiekvieno tokio įvykio kasmet sumažėja iki 3 mlrd. dolerių.
Šiuo metu kanapės dar nėra įteisintos 16 valstijų, o jei taip atsitiks, didysis farmacijos verslas praras dar 11 proc. pelno, kuris sudaro apie 38 mlrd. dolerių. Didžiausia grėsmė bendrovėms yra rekreacinių kanapių įteisinimas, nes jų medicininiam atitikmeniui taikomi įvairūs vartojimo apribojimai. Labiausiai nukentės firminių vaistų gamintojai, kurių nuostoliai bus 229 proc. didesni nei kitų gamintojų.