Rusijos ir Indijos mokslininkai kuria bepilotį orlaivį Marsui

Rusijos ir indijos mokslininkai kuria bepilotį orlaivį marsui

Rusijos specialistai iš Maskvos aviacijos instituto, dalyvaujant kolegoms iš Indijos, rengia bepiločio orlaivio, skirto Marso paviršiui tirti, projektą. Ši idėja kilo po to, kai JAV mokslininkų sukurtas sraigtasparnis „Ingenuity” atliko pirmąjį skrydį į Raudonąją planetą.
 
Rusijoje sukurtas bepilotis orlaivis, skirtas Marso paviršiui tirti, turės propelerį su elektros varikliu. Prietaisas galės išbūti Marso atmosferoje iki 8 valandų ir įveikti iki 1500 km atstumą, išvystydamas maždaug 150 km/h greitį, o jo naudingoji apkrova neviršys 1 kg. Bepilotis orlaivis, kurio sparnų ilgis 3,2 m, sveria apie 4,3 kg.
 
Pasak Rusijos ekspertų, rengiančių būsimo drono pristatymo į Raudonąją planetą schemą, orlaivis turi didelį pranašumą prieš sraigtasparnį, nes jam reikia mažesnės varomosios sistemos ir jis pasižymi didesniu autonomiškumu bei didesne keliamąja galia.
 
Mokslininkai planuoja išbandyti Marso drono prototipą Žemės stratosferoje jau kitais metais, tačiau ekspertai taip pat svarsto galimybę sukurti Marso droną pagal konverterio ir lėktuvo konstrukciją – jo modelis jau bandomas MAI.

Komentarai