Jau po kelių dienų prasidės „Artemis-1” misija, kurios metu į kelionę aplink Saulės sistemą bus išsiųsta keli šimtai sausumos mielių kolonijų. Paleidimo metu jie visi bus gyvi ir aktyvūs, o eksperimento tikslas – patikrinti, kiek ilgai jie gali išgyventi. Projekto „BioSentinel” trukmė – 18 mėnesių, tačiau prireikus ji gali būti pratęsta.
NASA mokslininkai teigia, kad tai bus pirmas kartas, kai žemiškoji gyvybė atsidurs taip toli nuo savo gimtosios Žemės. Idėja – paleisti „CubeSat” palydovą su mielėmis, kuris skries aplink Saulę panašia orbita kaip Žemė. Jie gautų maždaug tiek pat šilumos ir spinduliuotės, kiek ir Žemės organizmai, tačiau jų neapsaugotų mūsų planetos magnetinis laukas ir atmosfera.
Mokslininkus labiausiai domina, kas nutiks mielių DNR, ar jų savireplikacijos mechanizmas atlaikys išbandymą kosmose. Gali būti, kad rezultatai bus nemalonus atradimas, kuris visam laikui sustabdys pilotuojamas misijas į kitas planetas dėl pernelyg didelio pavojaus žmonėms. Tačiau NASA jau pasirūpino šia galimybe – erdvėlaivyje bus „Amazon Alexa” balso asistentas ir šuns žaislas Snoopy.