Architektai ir dizaineriai Bristolyje sukūrė kruopščiai apgalvotą „marsiečių namą”

Architektai ir dizaineriai bristolyje sukūrė kruopščiai apgalvotą "marsiečių namą"

Žmonija žvelgia į kosmosą ir mano, kad Marsas yra pirmoji planeta, kurioje būtų galima įkurti nuolatinę koloniją. Anksčiau ar vėliau tai įvyks, ir žmonėms reikės tinkamo būsto. Jis turi būti patikimas, paprastas ir saugus. „Hugh Broughton Architects” nusprendė panaudoti visą patirtį ir žinias apie žmonių prieglobstį ekstremalioje Žemės aplinkoje, kad sukurtų „marsiečių namą”.

Pagrindinį darbą atliko menininkai Ella Good ir Nicky Kent. Įvairiuose etapuose jiems padėjo visa komanda – „Pearce+” dizaineriai, Bristolio universiteto mokslininkai ir net savanoriai, kurie siūlė originalių idėjų. Galutinis rezultatas – nuostabus pastatas Bristolyje, kuris yra didelio mokslinių tyrimų projekto dalis. Įranga nuolat papildoma.

Architektai ir dizaineriai bristolyje sukūrė kruopščiai apgalvotą "marsiečių namą"

53 kvadratinių metrų ploto namą maitina energiją taupančios saulės baterijos. Jis sukurtas taip, kad atlaikytų staigius temperatūros pokyčius, ekstremalius vėjus ir radiaciją. Apatinis lygis panardinamas į žemę ir pripildomas derlingo dirvožemio, kad būtų sukurta patogiausia erdvė augalams sodinti. Jie iš dalies išsprendė kolonistų aprūpinimo sveiku maistu problemą. Antrajam lygiui sukurti buvo naudojamos patvarios pripučiamos formos, pagamintos iš folijos su specialia danga.

Čia taip pat yra miegamosios kapsulės, „marsiečių” tualetas ir dušas. Namų koncepcija grindžiama paprastų, daugiafunkcinių ir savo jėgomis pataisomų daiktų naudojimu. Projekto autoriai savanorių pasiūlymus naudoja viskam – nuo baldų iki tapetų. „Marsiečių namai” bus eksponuojami nuo rugpjūčio 31 d. iki spalio 30 d. Galite būti tikri, kad daug kas iš to, kas ten išbandoma, bus naudojama ir Raudonojoje planetoje.

Architektai ir dizaineriai bristolyje sukūrė kruopščiai apgalvotą "marsiečių namą"

Komentarai