Entuziastingas inžinierius sukūrė egzoskeletą gyvatėms vaikščioti savo kojomis

Entuziastingas inžinierius sukūrė egzoskeletą gyvatėms vaikščioti savo kojomis

Kai gyvatė yra vaisiaus stadijoje, jai trumpam susiformuoja kojų užuomazgos, kurios vėliau išnyksta. Tai elementarus veiksnys, evoliucinės raidos pėdsakas, tačiau entuziastas Allenas Panas mano, kad tai labai įžeidžiantis ir nesąžiningas elgesys su gyvatėmis gamtoje. Jis nusprendė ištaisyti šią neteisybę ir pagamino egzoskeletą su kojomis, kuris leidžia gyvatei ne šliaužti, o vaikščioti.

Kaip pripažįsta pats Panas, konstrukcija yra primityvi – vamzdis su dviem manipuliatorių rinkiniais ir mažos galios elektros varikliais jiems valdyti. Visos dalys yra atspausdintos 3D spausdintuvu, jutiklių nėra, o judėjimo greitis yra labai mažas. Žodis „egzoskeletas” skamba kiek skambiai, tačiau šis prietaisas atveria naują būdą gyvatėms judėti.

Pagrindinis trūkumas yra tas, kad egzoskeleto viduje esantis roplys negali jo valdyti; tam nėra jokių prietaisų. Iš esmės gyvatė yra keleivis keistoje mašinoje, kuri jai nesuteikia jokių privalumų. Tačiau Allenas Penas džiaugiasi – jo žodžiais tariant, jam pavyko atkurti teisingumą ir grąžinti gyvatėms jų senovėje prarastas galūnes.

Komentarai