„Adobe” kartu su UCF tyrimų centru sukūrė FontMART – mašininio mokymosi sistemą, kuri pritaikys šriftus kiekvienam naudotojui. Ji pagrįsta tyrimais, rodančiais, kad skirtingos asmenybės, įpročių ir amžiaus žmonės spausdintą tekstą suvokia skirtingu greičiu ir skirtingu suvokimo efektyvumu. Taigi reikia sukurti sistemą, kuri kiekvienam naudotojui individualiai rodytų tas pačias raides.
Šiuo metu „FontMART” dar tik mokoma, tačiau jau dabar yra įrodymų, kad tokios sistemos bus paklausios. Per visus tipografijos šimtmečius žmonijai taip ir nepavyko sukurti tobulo šrifto. Be to, optimalų šriftą sunku rasti net ir konkrečiam tikslui, nes tą patį tekstą skaitys skirtingi žmonės. Pavyzdžiui, įmonės norėtų naudoti plonas raides, kad taupytų rašalą ir popierių, tačiau vyresnio amžiaus žmonės dažniau atpažįsta dideles, paryškintas raides.
„FontMART” sistema turėtų gebėti įvertinti tokius parametrus, kaip asmens amžius, įpročiai, susipažinimas su įvairių tipų šriftais, skaitymo greitis. Vienais atvejais žmogus turi galimybę skaityti tekstą, kitais – perbėgti per jį žvilgsniu. Be to, reikės optimaliai rodyti skaičius, svetimžodžius ir specialius ženklus. Kokią formą galiausiai įgis šis dirbtinis intelektas, kol kas sunku pasakyti, tačiau tikėtina, kad jis taps populiaria priemone, padėsiančia pagerinti individualią skaitymo patirtį.