Meksikos įlankoje aptikta anksčiau nežinoma milžiniškų izopodų rūšis

Meksikos įlankoje aptikta anksčiau nežinoma milžiniškų izopodų rūšis 

Biologai mano, kad vieninteliai pasaulyje po pasaulinės branduolinės apokalipsės išgyvens tarakonai. Tačiau, kaip paaiškėjo, jiems kompaniją gali palaikyti vandenyno gelmėse gyvenantys milžiniški izopodai.

Palyginimui: milžiniškas izopodas (Bathynomus giganteus) – didelių giliavandenių vėžiagyvių gentis, aptinkama Atlanto, Ramiajame ir Indijos vandenynuose, kurią sudaro apie pusė tuzino rūšių.

Manoma, kad šiems futbolo kamuolio dydžio jūros vabalams yra ne mažiau kaip 200-300 mln. metų. Giliavandenis gyvenimo būdas padėjo jiems per tą laiką išgyventi daugybę gamtos katastrofų ir, priešingai nei, pavyzdžiui, dinozaurai, jie išliko iki šių dienų. pirmasis Bathynomus giganteus aptiktas Meksikos įlankoje daugiau kaip 2,5 km gylyje XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje.

Šiuolaikinių tyrimų duomenimis, mokslininkai užfiksavo tam tikrus jų DNR, formos ir struktūros skirtumus. Pavyzdžiui, prieš penkerius metus rasto izopodo kūnas buvo plonesnis, todėl jis skyrėsi nuo savo kolegų.

Ne mažiau įdomus ir izopodas, rastas maždaug 700 m gylyje prie Jukatano pusiasalio. Jis buvo šiek tiek trumpesnis už savo giminaičius (tik 26 cm), bet turėjo gana ilgus ūsus. Iš viso žinoma apie 20 rūšių išopodų, kurie primena milžiniškus vėdarėlius.

Didžiausia paslaptis mokslininkams – kuo šie gyvūnai minta dideliame gylyje, kur maisto yra labai mažai. Vienas iš jo šaltinių yra vadinamieji banginių kriokliai. Kalbama apie dugne nuskendusių negyvų banginių lavonus. Tačiau kadangi tai nutinka gana retai, nėra visiškai aišku, kuo maitinasi izopodai, kai netoliese nėra negyvų banginių.

Komentarai