JAV nacionalinė gvardija mokosi, kaip elgtis galimų Rusijos hipergarsinių raketų smūgių atveju

Jav nacionalinė gvardija mokosi, kaip elgtis galimų rusijos hipergarsinių raketų smūgių atveju 

Praėjusią savaitę Filadelfijoje vyko netradicinės JAV nacionalinės gvardijos (NGUS) pratybos. Pagrindinis tikslas buvo kovoti su galimomis hipergarsinių raketų smūgių Rytų pakrantėje pasekmėmis.

Pasak ekspertų, pratybų temą tikriausiai „paskatino” JAV karinės oro pajėgos Ukrainoje, kur Rusijos karinės oro ir jūrų pajėgos hipergarsinėmis raketomis jau sunaikino kelis svarbius AFU taikinius.

Jav nacionalinė gvardija mokosi, kaip elgtis galimų rusijos hipergarsinių raketų smūgių atveju 

Pagal pratybų planą potencialaus priešininko hipergarsinės raketos Filadelfijoje turėtų pataikyti ne į karinius, o į civilinius taikinius – konkrečiai į vietos futbolo komandos „Lincoln Financial Field” stadioną, daugiabučius namus ir net traukinį, vežantį cisternas su chloru. Be Filadelfijos, nukentėjo Niujorkas ir Čikaga.

Pratybose dalyvavo iki 400 karių, nacionalinės gvardijos, pakrančių apsaugos, 150 ugniagesių gelbėtojų, policijos pareigūnų, Federalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros (FEMA) atstovų ir miesto ligoninių medikų.

Jav nacionalinė gvardija mokosi, kaip elgtis galimų rusijos hipergarsinių raketų smūgių atveju 

Pentagonas apskaičiavo, kad Ukrainoje Rusijos ginkluotosios pajėgos panaudojo iki 2100 visų tipų raketų, iš kurių 10-12 buvo hipergarsinės – tai jūrinės „Cirkon” ir aviacinės „Kinžal”.

Sprendžiant iš pratybų pabaigos, JAV vadovybė jau susitaikė su mintimi, kad visaverčio konflikto atveju JAV turės atremti Rusijos ir Kinijos hipergarsinius ginklus. Mažai tikėtina, kad jie panaudos brangias, tiksliai valdomas raketas stadionuose ar traukiniuose. Jie taikysis į didesnį grobį – lėktuvnešių smogiamąsias grupes, vadavietes ir kitus svarbius strateginius taikinius.

Komentarai