NASA mokslininkų komanda kartu su kolegomis iš Europos kosmoso agentūros padarė nepaprastą atradimą. Jiems pavyko rasti jauniausią mūsų galaktikos planetą. Pagal kosminius standartus šis pasaulis yra neįtikėtinai jaunas ir tik pradeda vystytis. Mokslininkai ne be pagrindo tiki, kad atidus jo tyrimas padės atsakyti į svarbius klausimus apie mūsų Žemės formavimąsi. Tiesą sakant, tai galimybė pažvelgti į praeitį, kuria bus pasinaudota.
Preliminariais skaičiavimais, planetos amžius – 1,5 mln. metų. Palyginimui, Žemės amžius – 4 mlrd. metų. Analizei reikalingai informacijai gauti naudojamas galingas Atacama Large Millimeter teleskopas Čilėje. Jis yra pakankamai jautrus, kad užfiksuotų radijo bangas, sklindančias iš šios Visatos dalies. Nėra abejonių, kad šis pasaulis dar tik formuojasi.
Apie tai galima spręsti ir iš to, kad žvaigždę AS 209, kuri yra atrastosios egzoplanetos motininė žvaigždė, gaubia tankus dujų ir dulkių debesis. Tokios sąlygos idealiai tinka objektams formuotis būsimoje žvaigždžių sistemoje. Be to, šviesulio „jaunystę” rodo jo vandenilio deginimo aktyvumas.
Tačiau iki kosmoso paslapčių dar toli. Šiuo metu mokslininkai turi daugiau klausimų nei atsakymų. Kosmologai jau atkreipė dėmesį į tokią keistenybę kaip didelis atstumas tarp mažosios planetos ir jos saulės.