Detroite baigiamas statyti dangoraižis, kuris buvo statomas taikant metodą „iš viršaus į apačią”.

Detroite baigiamas statyti dangoraižis, kuris buvo statomas taikant metodą "iš viršaus į apačią".

Visi statybos darbai pradedami nuo pamatų, o paskui palaipsniui statomos sienos. Tačiau „Exchange Tower” Detroite atveju architektams teko laužyti tradicijas. Viskas dėl statybvietės, kurios vieta ir dydis neleido statybinei įrangai tinkamai dirbti.
 
Dabar 63 metrų ilgio pastatas jau beveik baigtas statyti. Jo kūrėjai rado labai originalų sprendimą – pasitelkė modulinę technologiją. Aukštas montuojamas tiesiai ant žemės, o paskui pakeliamas į reikiamą aukštį. Tuo pat metu nuo viršaus į apačią atsiranda nauji pastato aukštai. Tam naudojamos dvi masyvios centrinės kolonos, kurios yra surinktų konstrukcijų kreipiamosios ir atramos.

Detroite baigiamas statyti dangoraižis, kuris buvo statomas taikant metodą "iš viršaus į apačią".

„Liftbuild” naudoja „kėlimo plokščių” technologiją, žinomą nuo 1950-ųjų, tačiau su tam tikrais pakeitimais. Pirmiausia reikia sukurti tvirtą pagrindą, ant kurio statomi keli pagrindiniai ramsčiai. Juose sumontuoti laiptai ir liftų sistema. Statybininkai surenka aukštus, atlieka visus būtinus darbus, kad galėtų įrengti inžinerines sistemas.
 
Vieno aukšto svoris – apie 500 tonų. Kai jis paruoštas, pakeliamas į reikiamą aukštį. Pirmųjų aukštų (kurie yra maksimaliame aukštyje nuo žemės paviršiaus) pakėlimas užtruko apie 10 valandų. Tada, naudojant patentuotą sujungimo sistemą, aukštas tvirtai pritvirtinamas prie atramų. Taikant tokį statybos metodą, leidžia gauti pastatą, kurio vaizdo pro kiekvieną langą neužstoja išoriniai elementai ir kolonos.

Komentarai