Povandeninis dronas „SeaSearcher” padės lobių ieškotojams

Povandeninis dronas "seasearcher" padės lobių ieškotojams 

Visi, kurie kada nors bandė ieškoti nuskendusių lobių, žino, kad tai brangus ir techniškai sudėtingas darbas. „SeaSearcher” povandeninis dronas, kurį sukūrė „Wild Manta” inžinierius Timas Reynoldsas, palengvins darbą povandeninių lobių ieškotojams.

Šis povandeninis aparatas buvo sukonfigūruotas specialiai metalų (ypač brangiųjų metalų) paieškai, kurių jis gali rasti iki 10 metrų gylyje po jūros dugnu. Ieškodamas „SeaSearcher” sukuria 3D skaitmeninį žemėlapį, kuriame rodoma pamesto lobio vieta.

Paieškos principas yra komercinė paslaptis. Žinome tik tiek, kad dronas gali „pasinerti” į 100 metrų gylį, tada „skraidyti” virš jūros dugno vieno metro aukštyje ir kruopščiai tyrinėti jį elektromagnetinėmis, radijo dažnio ir akustinėmis bangomis.

Povandeninis dronas "seasearcher" padės lobių ieškotojams 

Naudodamas mašininio mokymosi algoritmus, povandeninis dronas atidžiai analizuoja, kaip į šias bangas reaguoja dugne paslėpti metaliniai objektai. Dėl to jis gali įvertinti ieškomų objektų gylį ir iš kokio metalo jie sudaryti.

Tačiau, atlikus bandymą su Floridoje sudužusiu laivu, jis taip ir nerado jokio aukso ar sidabro. Jis rado smulkesnių radinių iš aliuminio, švino, žalvario, nerūdijančio plieno ir vario.

Kadangi tai yra būsimo povandeninio drono prototipas, jo kūrėjai turi daug darbo. Serijinis „SeaSearcher” bus valdomas nuotoliniu būdu arba veiks visiškai autonomiškai pagal specialią programą. Be to, droną galima integruoti į velkamą platformą.

[media=https://youtu.be/MY12OXvkVL8]

Komentarai