Astronomai mano, kad atstumas nuo Žemės iki Banginio žvaigždyne esančios Earendelio žvaigždės toks didelis, kad šviesa mus pasiekė tik po 13 mlrd. metų. Verta pasitelkti šiek tiek vaizduotės ir įsivaizduoti, kaip fotonai nukeliavo į tą visatos kampelį, kuriame yra mūsų planeta. Kad pasiektų teleskopą „James Webb”, jie turėjo apkeliauti daugybę galaktikų ir žvaigždžių sistemų.
Naujojo kosminio teleskopo optinė sistema sugebėjo užfiksuoti šią šviesą, nors ji buvo labai silpna ir iškraipyta. Naujos technologijos dėka pavyko gauti šios tolimos saulės atvaizdą. Išnagrinėję surinktus duomenis, mokslininkai padarė pirmąsias išvadas apie objektą WHL0137-LS (Earendel). Jų nuomone, tai labai didelis dangaus kūnas, 50-100 kartų masyvesnis už mūsų Saulę. Be to, ji yra pastebimai karštesnė ir šiuo metu yra supernova, todėl sudega greičiau nei aplinkinės žvaigždės.
Mokslininkai mano, kad tai nėra seniausia žvaigždė Visatoje. Manoma, kad jis susiformavo praėjus 900 mln. metų po Didžiojo sprogimo. Dabar astronomai planuoja ištirti jos spektrą, kad gautų daugiau informacijos, kuri gali padėti išsiaiškinti tikrąsias tolimiausio mums žinomo kosminio objekto savybes.