Ilgą laiką apie milžiniškų kalmarų (Architeuthidae) gyvenimą buvo mažai žinoma. Taip yra todėl, kad šie jūrų gyvūnai gyvena labai giliai vandenyje.
Praėjusiais metais mokslininkams pirmą kartą pavyko užfiksuoti akimirką, kai kalmarai medžiojo. Sąlygos visiškai ekstremalios – visiška tamsa ir didžiulis spaudimas. Komanda, kuriai vadovavo Ispanijos okeanografijos fondo atstovas Natanas Robinsonas, vaizdams fiksuoti naudojo specialią giliavandenę platformą su kamera.
Kad filmavimo metu nedirgintų povandeninių gyvūnų regėjimo, nuspręsta naudoti jiems saugų ilgabangį raudoną apšvietimą, o kaip masalą – medūzos manekeną su šviesomis, imituojančiomis bioliuminescenciją tuo metu, kai ji signalizuoja apie pavojų (jos gyvas prototipas – atole gyvenanti medūza Atolla wyvillei).
Filmavimas vyko netoli Bahamų salų, Exuma sąsiauryje ir Meksikos įlankoje, maždaug 560-950 metrų gylyje. Mokslininkų nuostabai paaiškėjo, kad medžioklės metu kalmarai labiau vadovavosi regėjimu nei uosle. Paruošti grobio puolimui prireikė maždaug šešių minučių, o tai paneigia ankstesnį teiginį, kad milžiniški kalmarai medžioja iš pasalų.