Jūros bangų energijos generatorius parodė netikėtai didelį efektyvumą

Jūros bangų energijos generatorius parodė netikėtai didelį efektyvumą 

„Wave Swell Energy” (Australija) inžinieriai sukūrė „UniWave 200” platformą jūroje, kuri manipuliuoja bangomis, kad specialioje kameroje susidarytų skirtingas oro slėgis ir būtų varoma turbina, gaminanti elektros energiją.

Iš esmės „UniWave 200” yra velkama plaukiojanti elektrinė, kurią galima pastatyti bet kurioje pakrantės zonos vietoje ir prijungti prie vietinio elektros tinklo. Ji sukurta taip, kad kylančios bangos „stumia” vandenį į specialią betoninę kamerą, kurioje susidaręs slėgis pakyla ir išstumia orą pro išmetimo vožtuvą.

Kai bangos „atmuša” vandenį ir kameroje susidaro vakuumas, oras įsiurbiamas per „UniWave 200” viršuje esančią turbiną. Turbinos mentės pradeda suktis, o pagaminta energija tiekiama į elektros tinklą nutiestu kabeliu.

Jūros bangų energijos generatorius parodė netikėtai didelį efektyvumą 

Pagrindinė WSE technologijos ypatybė – vienpusis generavimas. Panašiuose „bangų” įrenginiuose anksčiau buvo naudojamos sudėtingesnės dvikryptės turbinos, kurių mentės turi būti reguliuojamos ir oro srautas nukreipiamas. „UniWave 200” tipo turbinos yra paprastesnės ir pigesnės, o jų išdėstymas ant vandens užtikrina ilgesnį tarnavimo laiką.

Dėl specialios „UniWave 200” konstrukcijos ją galima lengvai integruoti į pakrančių apsaugos struktūras, pavyzdžiui, molus ir pylimus, kurie saugo pakrantę ir teikia švarią atsinaujinančią energiją.

Komentarai