„Dr. Web” nustatė daugiau nei 30 naujų programišių programų, 2022 m. birželio mėn. užmaskuotų kaip nekenksmingos „Android” programos. Darbas atliktas meistriškai – kai kurios iš šių programėlių buvo atsisiųstos milijonus kartų ir niekas nieko neįtarė. „Google” gavo sąrašą ir pašalino visą kenkėjišką turinį iš „Play Store”, tačiau pavojingos programėlės vis dar tebėra daugelio naudotojų įrenginiuose.
Informacijos saugumo ekspertai atkreipia dėmesį į aukštą kenkėjiškų programų vykdymo lygį ir neregėtą jų kūrėjų įžūlumą. Šios programėlės sukuria mokamas prenumeratas, pačios įdiegia kenkėjiškas programas, sukuria netikras paskyras ir įsilaužia į esamas paskyras. Jie reikalauja prieigos prie visų telefono funkcijų, srauto, el. laiškų ir „Messenger” pokalbių. Jei naudotojas priešinasi, jie gali užrakinti ekraną arba atskiras prietaiso funkcijas.
Programėlės slepia savo buvimą telefone, atrodo kaip nekenksmingi nuotraukų redaktoriai ar ekrano užsklandos albumai, o tikrosios veiklos naudotojas nepastebi. Kenkėjiška programinė įranga gali įjungti kamerą, mikrofoną ir skaityti klavišų paspaudimus, kad užfiksuotų naudotojo informaciją. Kenkėjiškų parinkčių sąrašas yra platus, todėl rekomenduojama kuo greičiau pašalinti šias programas ir patikrinti įrenginį dėl virusų.
„Dr. Web” naujas kenkėjiškų programų sąrašas:
- Photo Editor: Retouch & Cutout (de.nineergysh.quickarttwo)
- Photo Editor: Art Filters (gb.painnt.moonlightingnine)
- Photo Editor & Background Eraser (de.photoground.twentysixshot)
- Photo & Exif Editor (de.xnano.photoexifeditornine)
- Photo Editor — Filters Effects (de.hitopgop.sixtyeightgx)
- Emoji Keyboard: Stickers & GIF (gb.crazykey.sevenboard)
- Neon Theme — Android Keyboard (com.androidneonkeyboard.app)
- Fancy Charging (com.fancyanimatedbattery.app)
- FastCleaner: Cashe Cleaner (com.fastcleanercashecleaner.app)
- Call Skins — Caller Themes (com.rockskinthemes.app)
- Funny Caller (com.funnycallercustomtheme.app)