Mokslininkai, tiriantys ŽIV gydymą, pranešė apie ketvirtą išgydymo atvejį. Tačiau dešimtims milijonų ŽIV ir vėžiu sergančių žmonių visame pasaulyje tai menka paguoda.
Išgijęs vyras yra 66 metų, besigydantis City of Hope centre Kalifornijoje. „Kompaniją” jam palaiko moteris iš Niujorko ir pacientas iš Diuseldorfo, kuriems taip pat prasidėjo ilgalaikė remisija.
Gydytojai reikšmingą paciento iš „Vilties miesto” sveikatos pagerėjimą sieja su kaulų čiulpų transplantacija, kuri yra įprasta gydant vėžį. Pasak infekcinių ligų gydytojos Janos Dikter, tai, kad išgydytas pacientas buvo seniausias pacientas šalyje, suteikia optimizmo, o tai suteikia vilties pasveikti ir kitiems vyresnio amžiaus ŽIV pacientams, kuriems taip pat diagnozuotas vėžys.
Praėjusių metų kovo mėn. pacientas buvo paskiepytas nuo COVID-19, po to jam prasidėjo ŽIV ir leukemijos remisija. Dikteris taip pat sakė, kad pacientui buvo taikoma supaprastinta chemoterapija, o tai galėtų padėti vyresnio amžiaus ŽIV ir vėžiu sergantiems pacientams tęsti gydymą. Tačiau tai sudėtinga procedūra, kuri kelia pavojų daugumos pacientų sveikatai.
ŽIV konferencijoje buvo atkreiptas dėmesys į 59 metų paciento iš Ispanijos atvejį, kuris, nutraukęs gydymą, 15 metų išgyveno remisiją. Pasak Tarptautinės ŽIV draugijos prezidentės Sharon Levin, šis atvejis skiriasi nuo „Vilties miesto”, nes virusas, nors ir minimalus, išlieka organizme.
„City of Hope” paciento atvejis padės sukurti perspektyvių CRISPR genų redagavimo metodų ŽIV gydymui, kuriems kada nors gali prireikti tik vienos injekcijos. Tačiau kol kas tai tik svajonė.