Mokslininkai, dirbantys organizacijoje Ocean Exploration Trust, susidūrė su, jų teigimu, nepaaiškinamu dalyku. Kažkas panašaus į plūduriuojančią gėlę buvo pastebėta iš laivo Nautilus, vykdančio tyrimų misiją 2994 m. gylyje. Keistas objektas buvo aptiktas liepos 7 d. Ramiajame vandenyne ties povandeniniu kalnu netoli Havajų. Ši vieta anksčiau nebuvo tyrinėta, todėl žmonės joje nesilankė.
Mokslininkai, pastebėję tai, ką jie pavadino gėle, niekada nėra matę nieko panašaus. Nepaisant to, jie yra povandeninio pasaulio tyrinėjimo ekspertai. Jie turi tik du paaiškinimus tam, ką matė. Vieno iš jų teigimu, jiems pasisekė jūros gelmėse atrasti naują gyvą rūšį. Kitas paaiškinimas yra mažiau ambicingas ir rodo, kad tai tik Solumbellula monocephalus rūšis, vadinama „jūros plunksna”. Jis yra arti giliavandenių jūros gyventojų, tokių kaip medūzos, koralai ir hidros.
Tačiau, nors antroji versija labai tikėtina, mokslininkai, dirbantys su Nautilus, pirmieji pamatė jo atstovus Ramiajame vandenyne. Faktas yra tas, kad „plunksnų” stebėjimai buvo atliekami Atlanto ir Indijos vandenynų vandenyse. Negalima atmesti galimybės, kad tyrėjai atrado visiškai naują rūšį. Kad būtų galima sužinoti tiesą, reikės atlikti daugiau tyrimų.