Teksaso A&M Rice universiteto profesorius Danielis Prestonas ir magistrantė Faye Yap sukūrė technologiją, leidžiančią valdyti negyvų vorų kūnus, paverčiant juos improvizuotais prietaisais mažiems daiktams griebti. Jie pavadino savo sumanymą „nekrobotais” ir planuoja juos naudoti kuriant specialius robotus. Tiksliau, pramoninių robotų manipuliatorius, skirtus darbui su mažais komponentais.
Žmonių raumenys veikia susitraukdami ir išsitempdami, tačiau vorų kūnas sukurtas kitaip. Tai puiki hidraulinė sistema, sudaryta iš slėgio kameros liemenyje ir mažų rezervuarų galūnėse. Kai kamera spaudžia kraują į vorų kojas, jos išsitiesia, o kai slėgis sumažėja, automatiškai susitraukia su didele jėga.
Mokslininkai humaniškai nužudė vorus, į slėgio kamerą įkišo švirkšto adatą ir pritvirtino ją klijų lašeliu. Dabar, judinant švirkšto stūmoklį, galima valdyti slėgį voratinklio lavono viduje ir priversti jo galūnes veikti kaip paprastą manipuliatorių, kad būtų galima griebti įvairius objektus. Tyrimais nustatyta, kad negyvi vorai sėkmingai išlaiko 130 proc. savo svorio daiktus, o kojos gali atlaikyti apie 1000 sulenkimo ir ištiesimo ciklų, kol bioskevelis pradeda nykti.
Daugybė vorų kojų ir jų išsidėstymas gamtos sukurtais metodais paverčiami beveik tobulu bet kokios formos objektų griebtuvu. Tokie manipuliatoriai gali būti naudojami pramonėje, pavyzdžiui, mikroelektroniniams prietaisams surinkti.