Japonijos mokslininkai siekia atskleisti meškų kraujo paslaptį

Japonijos mokslininkai siekia atskleisti meškų kraujo paslaptį 

Hirošimos universiteto (Japonija) biologai priartėjo prie vienos iš pagrindinių lokio kūno paslapčių – kaip jis išsaugo raumenų masę ilgo žiemos miego metu? Jei žmogaus kūnas nejuda net kelias savaites, jo raumenys pradeda degraduoti. Meška 7-8 mėnesius nejuda, nevalgo ir negeria, jos raumenys ir virškinimo sistema neveikia, tačiau pavasarį ji išlenda iš urvo, nors ir išblyškusi, bet stipri ir tvirta.

Japonijos biologai ne kartą ėmė juodųjų lokių kraujo mėginius, ieškodami juose nežinomų komponentų, tačiau nustatė tik vieną dalyką. Vasarą, kai meškos nemiega, jų kraujyje nėra nieko neįprasto. Paslaptis pasirodo tik tada, kai gyvūnas užmiega žiemos miegu, tačiau kas tai per medžiaga, vis dar lieka paslaptis.

Įrodyti, kad egzistuoja specialus komponentas, nėra sunku, nes biologai į indą su žmogaus skeleto raumenų ląstelėmis pridėjo serumo iš meškos kraujo ir po dienos pastebėjo spartų baltymo augimą. Kartu sumažėjo ir reguliuojančio baltymo, atsakingo už nepanaudotų raumenų panaudojimą, gamyba. Nežinomas junginys stabdo natūralų raumenų irimo procesą ir, jei mokslininkams pavyks jį išskirti, galbūt pavyks sukurti priemonę, skirtą šiandien prie lovos prikaustytų žmonių reabilitacijai.

Komentarai