Šiandieniniame pasaulyje susiduriama su iššūkiais, į kuriuos reikia reaguoti nedelsiant. Spartus klimato atšilimas tapo svarbia problema, kuriai spręsti reikia naujų technologijų ir metodų. Mokslininkai pabrėžia, kad norint normalizuoti klimato padėtį, geriausia būtų iš oro surinkti anglies dioksidą ir taip sumažinti šiltnamio efektą. Jau esamos technologijos leidžia gaminti įrenginius, kurie surenka CO2, tačiau šis procesas reikalauja labai daug energijos.
Jungtinės Amerikos Valstijos skiria milijardus dolerių šios srities tyrimams, pripažindamos jos svarbą. Be to, JAV jau statoma gamykla, kurioje per metus galės būti surinkta 36 000 tonų CO2. Tai geras būdas, tačiau brangus – reikia žemės sklypo sistemai įrengti ir daug energijos filtravimo procesams ir ventiliatoriams maitinti. CO2Rail siūlo efektyvesnį ir pigesnį problemos sprendimo būdą, daugiausia dėmesio skirdama… traukiniams.
Sumanymas – įrengti CO2 surinkimo įrenginį specialiame traukinio vagone. Ventiliatorių oro įsiurbti nereikės – oras į sistemą pateks traukiniui judant susidariusiu srautu. Filtravimo įrangą maitins transporto priemonėje sumontuoti akumuliatoriai, kurie bus maitinami rekuperacine stabdymo energija. Atmosferos oras patenka į cilindro formos kamerą, kurioje vyksta cheminis procesas, kurio metu atskiriamas CO2. Anglies dioksidas patenka į saugyklą, o švarus oras išleidžiamas į atmosferą.
Kūrėjų teigimu, ši technologija yra labai perspektyvi ir leis iki minimumo sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų surinkimo sąnaudas. Nors panašios stacionarios sistemos stengiasi pasiekti 100 JAV dolerių už toną surinkto CO2, CO2Rail sąnaudos vertinamos 50 JAV dolerių už toną. Tuo pat metu vieno gamyklos vagono pajėgumas yra 3 000 tonų dujų per metus.