Šiuolaikinė tunelių tiesimo technologija toli gražu nėra tobula. Tai – specialios mašinos su pjovimo galvutėmis, kurios prasiskina kelią pro uolienų sluoksnius. Dėl to požeminiai darbai kainuoja brangiai ir vyksta labai lėtai. Pavyzdžiui, pramonės lyderio Ilono Musko įmonė Boring Company turi gręžimo platformą, kuri per dieną gali nuvažiuoti iki 250 metrų. Kitos įmonės veikia dar lėčiau, o jų išlaidos yra milžiniškos.
Tačiau ką pasakytumėte, jei išgirstumėte apie technologiją, kuri leidžia požemines komunikacijas tiesti 100 kartų greičiau ir 98 proc. pigiau? Tai siūlo startuolis Earthgrid. Idėja – vietoj mechaninio poveikio uolienai naudoti aukštos temperatūros ir aukšto slėgio sprogdinimą. Dėl šių procesų uolienų medžiaga atsiskiria, dūžta ir net išgaruoja. Bendrovė sukūrė įrangą, kuri gali savarankiškai dirbti po žeme ir važiuoti ilgais tuneliais be sustojimo. Jam reikia tik nepertraukiamo elektros energijos tiekimo, todėl nėra kenksmingų išmetamųjų teršalų.
Earthgrid pagrindas – plazminių degiklių sistema, sumontuota ant specialaus disko. Degikliai ant disko išdėstyti Fibonačio spirale taip, kad liepsnos apimtų visą būsimo tunelio skersmenį. Darbo metu diskas sukasi, o uoliena elektriniais vežimėliais išmetama atgal ir išvežama iš darbo zonos. Tokiu būdu galima statyti įvairaus skersmens tunelius – technologiją galima lengvai pritaikyti. Iki 1 km per dieną tuneliavimo greitis gręžėjams yra fantastiškas. Taikant naująjį metodą anksčiau neekonomiški projektai gali tapti perspektyvūs.