Britų mokslininkai sukūrė naują britų kariuomenei skirtą bepiločių orlaivių valdymo sistemą, dėl kurios jie tampa nepažeidžiami priešo elektroninės kovos sistemų. Naująją sistemą pagal DSTL oro erdvės valdymo ir kontrolės, žvalgybos, stebėjimo ir žvalgybos bei sąveikos projektą sukūrė bendrovė QinetiQ. Technologija pagrįsta lazerio spindulio duomenų perdavimu.
Ši technologija vadinama „abipusiu optiniu ryšiu atviroje erdvėje” (FSOC). Tai nėra universali ryšio sistema, bet tam tikra atsarginė priemonė, kuri priešininkui, pasikliaujančiam savo radioelektronines kovos priemonėmis, turėtų sukelti daug rūpesčių. Tikimasi, kad jie bandys kontroliuoti visus radijo signalus mūšio lauke, o dronas su FSOC netrukdomai vykdys savo misiją.
Teigiama, kad papildomas lazerinės valdymo sistemos privalumas yra tas, kad neįmanoma perimti signalo, valdymas visada lieka operatoriaus rankose. Tačiau kol kas neaišku, kaip ši technologija veiks esant dūmų uždangai ar blogoms oro sąlygoms. Be to, norint palaikyti ryšį, reikia tiesioginio vizualinio kontakto su dronu, todėl jis negali būti naudojamas nelygioje vietovėje ir miestuose.