Ausinės su integruotu sonaru leidžia susikurti skaitmeninį dėvėtojo avatarą

Ausinės su integruotu sonaru leidžia susikurti skaitmeninį dėvėtojo avatarą 

Pasaulis jau turi technologiją, leidžiančią sukurti žmogaus veido avatarus. Ši funkcija paklausi įvairiose programose ir socialiniuose tinkluose, kuriuose galima bendrauti vaizdo skambučiais. Paprastai visos jos yra paremtos fotoaparatu. Tačiau Kornelio universiteto mokslininkai nusprendė sukurti savo avatarų kūrimo sistemą naudodami tik garsą. Kamerų atsisakymas grindžiamas tuo, kad jos naudoja per daug energijos ir gali užfiksuoti per daug asmeninės informacijos. Kornelio EarIO sistema pagrįsta sonaru.

EarIO – tai ausinės, kurių konstrukcijoje yra nešiojamasis sonaras. Kai jie įjungiami, grojamos muzikos garsas atsispindi nuo dėvinčiojo kaukolės kaulų ir keičiasi priklausomai nuo veido išraiškos pokyčių. Šiuos pokyčius fiksuoja jautrus mikrofonas. Tada dirbtinio intelekto algoritmai sukuria avatarą, kuris tiksliai atspindi naudotojo veido išraišką. EarIO sistema leidžia perkelti vaizdą į mobilųjį įrenginį, kad avatarai galėtų būti naudojami vaizdo skambučiams.

Bandymai įrodė, kad sonaro avataro sistema gali būti naudojama sudėtingiausiose aplinkose. Fono triukšmas, vėjas ir naudotojo judėjimas turi mažai įtakos tikslumui. Tačiau vienas trūkumas yra tas, kad jis yra pernelyg jautrus. Veido išraiška keičiasi net retkarčiais judinant galvą, todėl kūrėjai apsvarstė galimybę patobulinti būsimas versijas. Prototipo baterija veikė tris valandas, tačiau mokslininkai įsitikinę, kad šis laikas gali būti ilgesnis.

Komentarai