Microsoft ketvirčio ataskaita: beveik pusė pajamų gauta iš debesijos, o Windows 11 plinta greičiau nei Windows 10

Kovo pabaigoje „Microsoft” kalendoriuje baigė trečiąjį 2022 m. fiskalinį ketvirtį: šio laikotarpio pajamos padidėjo 18 % iki 49,4 mlrd. dolerių, o grynosios pajamos – 8 % iki 16,7 mlrd. dolerių. Beveik pusę visų bendrovės pajamų sudarė pajamos iš debesų kompiuterijos segmento, kur jos padidėjo 32 % iki 23,4 mlrd. dolerių. Be to, pažymima, kad „Windows 11” platinama greičiau nei jos pirmtakė.

Microsoft ketvirčio ataskaita: beveik pusė pajamų gauta iš debesijos, o windows 11 plinta greičiau nei windows 10

„Microsoft” pajamos „asmeninės kompiuterijos” segmente, kuris apima licencijavimo mokesčius už „Windows” pardavimus ir pajamas iš „Xbox” žaidimų konsolių, iš viso padidėjo 11 % – iki 14,5 mlrd. dolerių, todėl bendrovė negali skųstis dėl vartotojų sektoriaus silpnumo. Pajamos iš konsolių padidėjo 14 proc., o iš žaidimų gauta 4 proc. daugiau pajamų nei prieš metus – iš viso pajamos iš žaidimų padidėjo 6 proc. iki 3,74 mlrd. JAV dolerių. „Microsoft” srautinio siuntimo paslauga sulaukė 10 mln. klientų.
Pasak „Microsoft” vadovų, per pastaruosius 12 mėnesių „Xbox Game Pass” klientų naudojimas padidėjo 45 %. „Office” programos padidino korporacijos pagrindines pajamas 12 % įmonių segmente ir 11 % vartotojų segmente. „Office 365” klientų skaičius išaugo iki 58,4 mln., t. y. 2 mln. nuosekliai ir 8 mln. per metus.

„Intelligent Cloud” verslas per metus išaugo 26 proc. iki 19,1 mlrd. dolerių, o socialinių tinklų svetainės „LinkedIn” augimas buvo 34 proc. iki 3,4 mlrd. dolerių, nors ankstesnius tris ketvirčius augimas svyravo nuo 37 proc. iki 46 proc. Praėjus dešimčiai metų nuo pirmosios kartos „Surface” pasirodymo, jo įpėdinių pajamos vis dar auga – per pastarąjį ketvirtį jos padidėjo 13 proc.
Šį ketvirtį „Microsoft” tikisi, kad tam tikrose kategorijose pajamų augimas sumažės iki vienženklio procento, o dėl įvykių Ukrainoje prarastos pajamos ir veiklos sąnaudos, remiantis konservatyviausiais vertinimais, gali siekti 110 mln. dolerių. Pajamos iš žaidimų mažės dėl problemų, susijusių su žaidimų konsolių prieinamumu, o dėl Kinijoje vykstančių blokadų gali sumažėti firminių aparatinės įrangos sprendimų gamybos apimtys. Be to, jei dėl to sumažės nešiojamųjų kompiuterių pardavimai, „Microsoft” gaus mažiau autorinių atlyginimų už „Windows” pardavimus.

Komentarai