Tesla ir SpaceX vadovas Elonas Muskas tikrai nėra pirmasis per 16 metų Twitter istoriją, kuris siūlo pirkti platformą. Verslininkui pavyko surinkti tam reikalingų lėšų, tačiau tam reikėjo nemažai pastangų. Tačiau ekspertai abejoja, ar sandoris bus sudarytas, nes E. Muskas yra labai netradicinė asmenybė, o Twitter yra labai netradicinis turtas.

Nuo sausio pabaigos E. Muskas išleido 3 mlrd. dolerių savo 73,48 mln. akcijų (9,2 proc. akcijų paketo) pirkti. Balandžio viduryje jis pateikė Twitter oficialų pasiūlymą: pirkti 100 proc. akcijų po 54,20 dolerio už vienetą. – tai yra 54 proc. daugiau, palyginti su jų verte Musko investicijų į bendrovės turtą pradžioje. Jei atsisakytų, jis pasiliko teisę persvarstyti savo, kaip akcininko, poziciją.
„Twitter” vadovybė Musko pasiūlymą sutiko priešiškai ir jau kitą dieną buvo priimtas kardinalus sprendimas – jei vienas akcininkas pasieks 15 proc. bendrovės turto, likusieji turės teisę įsigyti akcijų su didele nuolaida. Direktorių valdybą suglumino ne siūloma suma, o pats E. Musko, kaip galimo bendrovės savininko, vardas. Tačiau tokia gynyba veiksminga tik bandant perimti bendrovę komerciniais tikslais, o E. Musko ketinimai yra labiau ideologinio pobūdžio – jo netenkina nuosaikumo politika ir platformos uždarumas.
Ketvirtadienį paaiškėjo, kad verslininkas rado reikiamų lėšų bendrovei įsigyti. Jis nori išleisti 21 mlrd. JAV dolerių nuosavo kapitalo, pridėti 12,5 mlrd. dolerių kredito ir gauti dar 13 mlrd. dolerių iš bankų – iš viso 46,5 mlrd. dolerių, t. y. dar daugiau nei buvo pasiūlyta iš pradžių. Nelaukdamas teigiamo Twitter vadovybės atsakymo, E. Muskas nori pradėti masinį akcijų supirkimą prieš direktorių valdybos valią.

2018 m. verslininkas socialiniame tinkle „Twitter” paskelbė, kad nori privatizuoti Tesla, bet vėliau persigalvojo. Tada SEC įpareigojo jį suderinti su paskirtu asmeniu kiekvieną savo twitterio žinutę. Kovo mėn. jis nusprendė atsikratyti šios prievolės per teismą, teigdamas, kad tokia prievolė pažeidžia jo žodžio laisvę. Savo ketinimą įsigyti platformą Muskas sieja su rūpesčiu dėl žodžio laisvės – jo nuomone, tokia atvira platforma svarbi visai civilizacijai.
Nors Twitter nėra labai sėkmingas finansiniu požiūriu, jis yra pagrindinė platforma, kurioje viešieji asmenys gali reikšti savo nuomonę ir skelbti oficialius pareiškimus – čia pasaulis akimirksniu sužino apie svarbiausius įvykius. Įvairiais laikotarpiais Twitter norėjo įsigyti daug žaidėjų: Yahoo!, Facebook, Salesforce, Google ir net Disney. Dabar Twitter yra vienintelis didelis nepriklausomas socialinis tinklas, todėl JAV valdžios institucijos vargu ar leis konkurentams įsigyti šį turtą.