JAV pasiūlė surengti termobranduolinį smūgį Mėnulyje, kad būtų galima ieškoti ir išgauti ultralengvųjų metalų.

Praėjo dešimt metų nuo tada, kai buvo nutraukta JAV vyriausybės Pažangiosios aerokosminės grėsmės identifikavimo programa (AATIP), pagal kurią buvo tiriami neatpažinti skraidantys objektai (NSO) ir įvairūs nepaaiškinami reiškiniai. Vienas iš minėtos programos projektų buvo susijęs su branduoliniu smūgiu į Mėnulį, kad būtų suformuotas tunelis į Žemės palydovo centrą, kuriame esą būtų galima rasti itin lengvų metalų ir kitų vertingų medžiagų.

Paveikslėlio šaltinis: getty images

Pranešama, kad 2007-2012 m. vykdant slaptą vyriausybės programą įvairiems projektams buvo išleista dešimtys milijonų JAV mokesčių mokėtojų dolerių. Programos dalyviai daugiausia tyrinėjo technologijas, susijusias su nematomų apsiaustų kūrimu, antigravitaciniais prietaisais, aukšto dažnio gravitacinių bangų naudojimu ir kt.
Apie AATIP pirmą kartą sužinota tik 2017 m., kai šiai programai vadovavęs Luisas Elizondo paliko Pentagoną. Būtent jis paskelbė keletą vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti netradicinių orlaivių skrydžiai, po kurių AATIP kelerius metus buvo siejama su NSO. Žiniasklaidai buvo pateikta dešimtys su AATIP susijusių dokumentų, iš viso beveik 1600 puslapių.

Paskelbti duomenys rodo, kad AATIP dalyviai ne tik tyrė pranešimus apie žmonių susidūrimus su NSO, bet ir vykdė kitus įdomius projektus. Bene didžiausią susidomėjimą kelia karinės žvalgybos dokumentai, kuriuose nagrinėjamas įvairių „pažangiausių technologijų” perspektyvumas. Kalbame apie pranešimus apie „kirmgraužų, žvaigždžių vartų ir neigiamos energijos”, „aukšto dažnio komunikacijos, pagrįstos gravitacinėmis bangomis”, taip pat „manipuliavimo matavimais” ir kitas temas, kurios atrodys pažįstamos mokslinės fantastikos mėgėjams.
Daugelyje ataskaitų pabrėžiama, kad pažangiųjų technologijų diegimas yra nepraktiškas. Pavyzdžiui, tikro nematomumo apsiausto sukurti neįmanoma, nes šiuo metu nėra tam reikalingų medžiagų. Nepaisant to, buvo manoma, kad sukurti maskuojamuosius prietaisus, kurie paverstų objektus nematomais mikrobangų jutikliams, yra įmanoma pasitelkus esamas technologijas.
Kitoje ataskaitoje aprašoma ne mažiau ambicinga idėja išgauti Mėnulio centre itin lengvus metalus, kurie, pasak autorių, galėtų būti „100 000 kartų lengvesni už plieną, bet tvirtumu prilygstantys plienui”. Norint pasiekti Mėnulio centrą, buvo siūloma, naudojant termobranduolinius sprogmenis, išrausti tunelį per palydovo plutą ir mantiją. JAV, žinoma, nebombardavo Mėnulio ir neketina to daryti.

Komentarai