Ilonui Muskui prireikė daug pastangų, kad gautų finansines garantijas Twitter įsigijimui.

Šią savaitę paaiškėjo, kad Elonui Muskui, kuris pareiškė ketinantis įsigyti „Twitter” už 43 mlrd. dolerių, pavyko per rekordiškai trumpą laiką surinkti 46,5 mlrd. dolerių, daugiausia skolintomis lėšomis. Ekspertai teigia, kad milijardierius daug prisidėjo prie sąlygų, kuriomis rengiamasi sudaryti sandorį.

Ilonui muskui prireikė daug pastangų, kad gautų finansines garantijas twitter įsigijimui.

Pirmiausia, kaip pažymi „Bloomberg”, kol valdyba neatsakė į E. Musko pasiūlymą, tikėtino perėmimo negalima laikyti draugišku, todėl skolintojai neturi prieigos prie „Twitter” apskaitos dokumentų. Žinoma, jiems bendrovė nėra „kate maiše” visiška prasme, nes galima susipažinti su viešomis finansinėmis ataskaitomis, tačiau jos tik parodo, kad „Twitter” kredito reitingas yra prastas ir pastaruoju metu negeneruoja didelio pelno.

Šaltinio teigimu, Muskas, siekdamas rasti lėšų, reikalingų „Twitter” įsigyti, sugebėjo įtikinti 12 skolinimo įstaigų vadovybę per kelias dienas, o ne per kelias įprastas savaites, ir per prezentacijas, kuriose aprašė savo idėjas, kaip toliau plėtoti socialinį tinklą, ir per tiesioginį bendravimą vaizdo konferencijomis. Dalis derybų vyko vėlyvu metu, todėl iš dalies lėšos buvo skirtos tik praėjus kelioms dienoms po Musko prašymo.

Žinoma, sandorio finansavimo struktūra taip pat rodo, kaip skubotai viskas buvo parengta. Visų pirma, E. Muskui pavyko gauti tik 13 mlrd. dolerių paskolų, dar 12,5 mlrd. dolerių buvo užtikrinta „Tesla” akcijomis, o likusi 21 mlrd. dolerių suma buvo gauta tik iškeitus tas pačias akcijas į grynuosius pinigus. Tiesą sakant, bankų noras skirti daugiau nei pusę reikiamos sumos paskolų forma rodo Ilono Musko gebėjimą įtikinti kreditorius, kad jis gali paversti šį socialinį tinklą pelningu ir klestinčiu verslu, jei perims „Twitter” kontrolę. Kokie buvo milijardieriaus pasiūlymai, šaltinis neatskleidė dėl tokios informacijos konfidencialumo. Pranešama, kad E. Muskas nedvejotų, jei jam tektų parduoti daugiau „Tesla” akcijų, kad galėtų finansuoti „Twitter” įsigijimą.

Komentarai