Veiksnių derinys lems, kad jau antrąjį ketvirtį ženkliai sumažės asmeninių ir nešiojamų kompiuterių paklausa, o metų pabaigoje pirmą kartą per pastaruosius porą metų bus ne augimas, o mažėjimas. JPMorgan ekspertų teigimu, iki 6 proc. Ukrainos krizė ir infliacijos pasekmės artimiausiais mėnesiais turės neigiamos įtakos vartotojų paklausai.

Remiantis Nikkei Asian Review, kai kurie mažesni kompiuterių ir nešiojamųjų kompiuterių gamintojai jau pranešė komponentų tiekėjams, kad antrąjį ketvirtį jiems reikės 20% mažiau dalių, nors tokie dideli žaidėjai kaip HP Inc., Dell ir Asustek Computer nepadarė tokios reikšmingos korekcijos. Tokie signalai komponentų tiekėjams pradėjo ateiti vasario viduryje.
Antrąjį ketvirtį, kaip tikisi rinkos dalyviai, asmeninių kompiuterių pardavimai per metus sumažės keliais procentais, nors prieš mėnesį jie tikėjosi arba išlaikyti praėjusių metų siuntų lygį, arba šiek tiek padidinti. 2020 metais asmeninių kompiuterių siuntos išaugo 13%, 2021 metais – 14%, tačiau dabar JPMorgan ekspertai mano, kad iki šių metų pabaigos rinka gali sumažėti 6%.
Labiausiai smuks vadinamųjų Chromebookų siuntos, nes atsisakius nuotolinio mokymosi jų poreikis smarkiai sumažėjo. Šiais metais tokių įrenginių galimai bus parduota ne daugiau kaip 20 milijonų, tai yra 40% mažiau nei 2021 metais. Visų žaidimų kompiuterių paklausa metų pabaigoje mažės mažiausiai, tačiau antrąjį ketvirtį su Ukraina besiribojančiose šalyse paklausa vietiniu mastu gali sumažėti 15-20%. Visi neigiami veiksniai neleis įmonių sektoriui kompensuoti sumažėjusios paklausos vartotojų segmente, nes krizės metu korporacijos taip pat linkusios taupyti biudžetą.
Didelės įmonės, tokios kaip Lenovo ir Acer, neskuba mažinti metinių prognozių, nes užsitęsusi paklausa išlieka ir ją būtina patenkinti net ir dabartinėmis sudėtingomis sąlygomis. Tiekimo grandinių sutrikimas, nauji COVID apribojimai Kinijoje, augančios žaliavų kainos ir infliacija – tai veiksnių visuma, neleidžianti gamintojams dirbti tuo pačiu ritmu.