Pastaruoju metu smarkiai išaugo metalų, ypač nikelio, kuris yra viena iš svarbių ličio baterijų gamybos žaliavų, kainos. Didėjančios nikelio kainos taip pat turėjo įtakos ličio baterijų pasiūlai ir paklausai.
Dėl padėties Ukrainoje sukeltos tiekimo mažinimo baimės ir pastarojo meto trumpalaikių ateities sandorių rinkos svyravimų nikelio kaina viršijo 100 000 USD už toną. Morgan Stanley skaičiuoja, kad augančios nikelio kainos elektromobilio gamybos sąnaudas padidins vidutiniškai 1000 USD.

Duomenys rodo, kad pastaraisiais metais pasaulinė ličio baterijų rinka nuolat auga. 2020 m. ji buvo apie 44,2 milijardo JAV dolerių, o iki 2025 m. turėtų padidėti iki 94,4 milijardo dolerių. Numatoma, kad iki 2025 m. elektrinės transporto priemonės sudarys 10% visų transporto priemonių, o iki 2040 m. išaugs iki 58%.
Elektromobiliams gaminti reikalingos ličio baterijos daugiausia yra nikelio, kobalto, ličio, grafito ir vario. Australija, Čilė, Kinija ir Argentina yra pagrindinės pasaulyje ličio gamintojos, o Rusija yra didžiausia pasaulyje ličio gamintoja ir trečia pagal dydį nikelio gamintoja.
Pastaraisiais metais nauja tendencija tapo ir ličio baterijų perdirbimas. Apskaičiuota, kad pasaulinė ličio baterijų perdirbimo rinka iki 2026 m. padidės iki 10,7 mlrd. dolerių.