ES kreipėsi į PPO, kaltindama Kiniją neleidžiant Europos bendrovėms apsaugoti savo patentų

Europos Sąjunga pateikė ieškinį Prieš Kiniją Pasaulio prekybos organizacijai (PPO), teigdama, kad Kinijos teismai neleidžia Europos bendrovėms apsaugoti savo telekomunikacijų technologijų patentų.

Ieškinį 27 ES šalių vardu pateikusi Europos Komisija nurodė, kad ES bendrovėms neleidžiama kreiptis į teismą dėl standartams svarbių patentų.

Es kreipėsi į ppo, kaltindama kiniją neleidžiant europos bendrovėms apsaugoti savo patentų

Komisija taip pat konsultavosi su Jungtinėmis Valstijomis ir Japonija, kurių pagrindinių patentų turėtojai susiduria su panašiais iššūkiais, ir taip pat norėtų nustatyti pasaulinius technologijų standartus, neatsižvelgdami į Pekino interesus.

Išmaniųjų telefonų gamintojai turi gauti pagrindinių patentų licencijas, kad jų gaminami prietaisai atitiktų tarptautinius standartus.

Europos Komisija nurodė, kad Kinijos teismai nuo 2020 metų rugpjūčio skelbia draudimus, draudžiančius ES bendrovėms vykti į užsienio teismus grasinant didelėmis baudomis kaip atgrasymo priemone.

Vienu atveju bauda tariamai siekė 130 000 eurų per dieną, o tai sužlugdė įmonių derybas dėl licencijų mokesčių su Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojais.

Kinija apgailestavo dėl tokio ES žingsnio, sakydama, kad ji visada palaikė daugiašalę prekybos sistemą.

Komisija teigė ne kartą kėlusi šį klausimą su Kinija, bet nesėkmingai. Ji mano, kad Kinija pažeidžia PPO susitarimą dėl intelektinės nuosavybės teisių aspektų, susijusių su prekyba.

Pretenzijų svarstymas PPO prasideda nuo 60 dienų šalių konsultacijų laikotarpio, kuriam pasibaigus ES gali prašyti PPO komisijos sprendimo. Procesas, įskaitant galimus skundus, gali užtrukti metus.

Komentarai