Apple nenori, kad AirTag žymės būtų naudojamos šnipinėjimui.

Apple nusprendė kovoti su AirTag žymių naudojimu kaip stebėjimo įrenginiais.

AirTag buvo sukurta siekiant padėti žmonėms rasti savo asmeninius daiktus, o ne sekti kitų žmonių ar kitų žmonių daiktus, ir mes kuo griežčiausiai smerkiame bet kokį piktavališką mūsų produktų naudojimą. Nepageidaujamas sekimas jau seniai yra vieša problema, ir mes į tai žiūrėjome rimtai kurdami AirTag. Štai kodėl Find My tinklas sukurtas atsižvelgiant į privatumą, naudoja ištisinį šifravimą, todėl įdiegėme pirmąją pasaulyje aktyvią sistemą, įspėjančią jus apie nepageidaujamą sekimą. Tikimės, kad tai paskatins pramonės tendenciją, kai kitos įmonės taip pat pateiks panašius aktyvius įspėjimus savo produktuose.

Bendrovė pažymi, kad bendradarbiaudama su įvairiomis saugumo grupėmis ir teisėsaugos institucijomis, ji nustatė dar daugiau būdų, kaip įgyvendinti AirTag saugos įspėjimus ir apsaugą nuo nepageidaujamo sekimo.

Apple nenori, kad airtag žymės būtų naudojamos šnipinėjimui.

Bendrovė taip pat pažymi, kad jau yra precedentų sulaikyti ir pareikšti kaltinimus nusikaltėliams, kurie naudojosi AirTag. Apple primena, kad kiekviena žyma turi unikalų serijos numerį ir yra susieta su vartotojo paskyra.

Kalbant apie specifiką, Apple pabrėžia keletą dalykų.

Nauji privatumo įspėjimai AirTag sąrankos metu. Būsimame programinės įrangos atnaujinime kiekvienas vartotojas, pirmą kartą kuriantis savo AirTag, matys pranešimą, kuriame aiškiai teigiama, kad AirTag yra skirta sekti savo daiktus, kad AirTag naudojimas žmonėms stebėti be sutikimo yra nusikaltimas daugelyje pasaulio regionų ir kad teisėsauga gali paprašyti nustatyti informaciją apie airTag savininką.

AirPods įspėjimo trikčių diagnostika. Bendrovė žino apie atvejus, kai gaunamas įspėjimas Aptiktas nežinomas priedas. Tai patvirtina, kad šis įspėjimas nebus rodomas, jei netoliese bus aptikta AirTag – tik AirPods (3-iosios kartos), AirPods Pro, AirPods Max arba trečiosios šalies tinklo priedas Find My.Tame pačiame programinės įrangos naujinime įspėjimas bus pakeistas, kad būtų nurodyta, jog buvo aptikta AirPods žymė.

Vėliau šiais metais Apple planuoja pridėti keletą kitų funkcijų per programinės įrangos atnaujinimus.

Tikslus aptikimas. Ši galimybė leis nepageidaujamo stebėjimo įspėjimo gavėjams tiksliai nustatyti nežinomos AirTag vietą. iPhone 11, iPhone 12 ir iPhone 13 vartotojai galės naudoti funkciją „Tiksli paieška”, kad pamatytų atstumą ir kryptį iki nežinomo AirTag, kai jis pasiekiamas.

Rodis įspėjimą su garsu. AirTag automatiškai skleidžia garsą, kad įspėtų visus netoliese esančius ir aptinkamas judant naudojant iPhone, iPad ar iPod touch. Naudotojai taip pat gaus įspėjimą, kuriuo galės imtis tam tikrų priemonių, pvz., įjungti garso signalą arba, jei įmanoma, naudoti tikslią paiešką. Tai padės tais atvejais, kai AirTag gali būti toje vietoje, kur sunku išgirsti, arba jei buvo sugadintas AirTag garsiakalbis.

Patobulinta įspėjimo logika apie nepageidaujamą sekimą. Nepageidaujamo sekimo įspėjimo sistema naudoja sudėtingą logiką, kad nustatytų, kaip programinė įranga įspėja vartotojus. Apple planuoja atnaujinti nepageidaujamą stebėjimo įspėjimo sistemą, kad anksčiau praneštų vartotojams, kad su jais gali keliauti nežinomas AirTag tinklo priedas.

AirTag garso nustatymas. Šiuo metu iOS naudotojai, gaunantys nepageidaujamą sekimo įspėjimą, gali leisti garsą, kuris padės jiems rasti nežinomą AirTag. Apple teigia, kad pakeis tonų seką, kad būtų galima naudoti garsiu garsų, kad būtų lengviau rasti nežinomą AirTag.

Komentarai