Paslaptingo objekto 1I/Oumuamua skrydis per Saulės sistemą 2017 metais sukėlė daug diskusijų astronomijos pasaulyje. Yra mokslininkų, manančių, kad tai buvo ateivių civilizacijos atsiųstas kosminis zondas. Netrukus sužinosime visą tiesą, nes mokslininkai ruošia misiją į šį objektą.

1I/Oumuamua nuo pat pradžių žavėjo mokslininkus. Jie niekada nesusidūrė su tokiu dangaus kūnu. Skaičiavimai parodė, kad jis skrido link mūsų iš Vegos, ryškiausios žvaigždės Liute George žvaigždyne, kuris yra tik 25 šviesmečiai nuo Žemės. Mokslininkus nustebino neįprasta objekto forma. Iš pradžių buvo manoma, kad jis atrodo kaip cigaras, tačiau Harvardo mokslininkai mano, kad mes pažvelgėme į jį kampu, iš tikrųjų tai buvo mažiau nei milimetro storio diskas ir proporcijos panašios į burę.
Ne tik tai, kad jie mano, kad mes čia susiduriame su kosmine bure, kurią mokslinių tyrimų tikslais atsiuntė svetima civilizacija, nusprendusi patikrinti, ar mūsų Saulės sistemoje yra paslėpta kažkas įdomaus, nes ji yra gana arti Vegos. 1I/Oumuamua paviršius atspindi saulės spindulius 10 kartų stipriau nei mums žinomi objektai asteroidų ar kometų pavidalu.
Mokslininkai nori nusiųsti misiją į 1I/Oumuamua. Pagal ką tik pristatytą planą, įrenginys iš Žemės turėjo pakilti 2028 metais. Kelionės metu jis du kartus skris pro Žemę ir vieną kartą Venera bei Jupiterį. Vėliau misijoje jis seks paslaptingą objektą. Mokslininkai nori, kad zondas būtų pagrįstas saulės bure ir varomas lazeriu. Laivas turėtų pasivyti objektą po 2050 m. Projekte dalyvaus Breakthrough Starshot specialistai, kuriantys technologiją, su kuria bus galima siųsti misiją į Proxima Centauri.