Kovojant su pandemija nuolat kyla naujų idėjų, kaip greitai diagnozuoti ir užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Dabar atėjo laikas švytinčioms kaukėms, kai kas nors yra užsikrėtęs.

Kioto universiteto mokslininkai sukūrė specialų filtrą, pagamintą iš stručiuose aptinkamų antikūnų. Kai jie yra veikiami ultravioletinių spindulių ir liečiasi su koronavirusu, jie švyti.
Šį metodą mokslininkai išrado po to, kai į stručius (teigiama, kad gyvūnai yra labai atsparūs koronavirusams) suleidę viruso baltymų smaigalį, tada iš paukščių kiaušinių trynių išgavo antikūnus. Ir tada jie įdėjo jį į filtrus apsauginėje kaukėje. Taigi koks viso to tikslas? Pasak vieno iš mokslininkų Yasuhiro Tsukamoto, jei virusinę infekciją galima aptikti šio tipo antikūnais ant veido filtro, COVID-19 sergantys asmenys, kuriems nėra simptomų arba kurie yra ankstyvose infekcijos stadijose, gali būti greitai ištirti ir gydomi. Žinoma, tai ne tik apie Sars-CoV-2 virusą, Tsukamoto sako, kad šis metodas tinka ir kitoms virusinėms ligoms.