Verslininko Tomo Hollando „SmartGunz” sistemoje naudojami RFID lustai, sumontuoti žiedų viduje. Šauliui, kuris dėvi specialų žiedą, paėmus ginklą į ranką atsidaro saugos mechanizmas, leidžiantis šaudyti, teigia Japantoday.

Hollandas mano, kad technologijos naudojimas apsaugos policijos pareigūnus, iš kurių įtariamasis gali atimti ginklą, arba tėvus kurie baiminasi, kad jų vaikai namuose gali rasti šaunamųjų ginklų.
Verslininkas tikisi, kad ginklas, kuris, jo teigimu, yra bandomas JAV policijos, bus pradėtas parduoti civiliams balandį arba gegužę. Teisėsaugai kainuos 1795 dolerių, o civiliams – 2195 dolerių.
Konsultacinės įmonės Small Arms Analytics & Forecasting duomenimis, šaunamųjų ginklų pardavimas 2020 m. pasiekė rekordą – parduota beveik 23 milijonai vienetų. 2020 m. Jungtinėse Valstijose žmogžudysčių skaičius išaugo daugiausiai nuo septintojo dešimtmečio. Daugiau nei pusė iš maždaug 40 000 metinių mirčių nuo šaunamųjų ginklų yra savižudybės.
Ginger Chandler, išmaniųjų ginklų gamintojos LodeStar Works įkūrėjas, mano, kad vartotojo autentifikavimo veiksmai yra fizinis buferis nuo nelaimingų atsitikimų, savižudybių ir nusikaltimų, taip pat psichologinis barjeras.
Jos įmonės kuriamas 9 mm pistoletas, kurį planuojama išleisti į rinką iki 2023 m., gali būti atrakintas trimis būdais: LodeStar integruotu pirštų atspaudų skaitytuvų ir NFC lustų, taip pat PIN kodo įvedimo skydelį. Ginklas gali būti autorizuotas daugiau nei vienam vartotojui, rašo Reuters.
Kolorado valstijoje įsikūrusi Biofire kuria išmanųjį pistoletą su pirštų atspaudų skaitytuvu.
JAV šaunamųjų ginklų gamintoja Smith & Wesson 2000 metais derėjosi su prezidento Billo Clintono administracija dėl reformų, kuriomis siekiama sumažinti ginkluotą smurtą, įskaitant išmaniųjų ginklų kūrimą, bet šis susitarimas žlugo dėl įtakingo Amerikos lobistų pasipriešinimo.
2002 m. Naujojo Džersio įstatymas, kuris būtų uždraudęs ginklus be naudotojo tapatybės nustatymo technologijos, sukėlė ažiotažą ir buvo perdarytas 2019 m., kad valstybės parduotuvės privalėtų parduoti išmaniuosius ginklus, kai tik jie taps komerciškai prieinami.
Vokiečių kompanijos Armatix sukurtas išmanusis ginklas sulaukė pašaipų po to, kai 2017 metais įsilaužėlis atskleidė, kad jį galima atrakinti naudojant magnetus.
Skeptikai teigia, kad išmanieji ginklai yra per daug rizikingi žmogui, bandančiam apsaugoti namus ar šeimą nelaimės atveju, arba policijai dirbančiai lauko sąlygomis.