Kareivis valdo 130 dronų pulką. Taip atrodo ateities karas

Amerikiečių ginklų koncernas Raytheon Intelligence & Space pristatė savo naują technologiją, kuri leis vienam kariui valdyti 130 dronų pulką. Manoma, kad tai yra ginklas, su kurio priešas negali susidoroti.

Kareivis valdo 130 dronų pulką. Taip atrodo ateities karas

Ši technologija kuriama kaip OFFensive Swarm-Enabled Tactics (OFFSET) programos, kurią įgyvendina agentūra DARPA, dalis. Kadangi bepiločiai orlaiviai yra mūšio lauko ateitis, Pentagonas mato juose didelį potencialą ne tik apsaugoti karius nuo priešo atakų, bet ir efektyviai bei greitai susidoroti su bet kokiu taikiniu.

Ne paslaptis, kad dronų problema yra galimybė juos greitai sunaikinti, pavyzdžiui, raketomis ar lazeriniais ginklais. Raytheon inžinieriai nusprendė pašalinti šią problemą sukurdami didelius mažų dronų būrius. Atremti 130 dronų ataką gali būti sunku.

Specialistai pabrėžia, kad net ir sunaikinus dešimtis dronų, pakankamas skaičius jų pasieks tikslą ir jį pašalins. Raytheon planuoja gaminti mažus ir labai pigius bepiločius orlaivius, todėl nebus baimės paaukoti dešimtis mašinų tikslo labui.

Raytheon ne tik paruoš dronus, bet ir sukurs VR sąsają jų stebėjimui. Atskleista informacija rodo, kad vienas karys gali valdyti visą 130 dronų grupę, tačiau gali ir individualiai duoti jiems komandas balsu. Visa tai yra labai pažangi sistema, kuri primena scenas iš mokslinės fantastikos filmų.

Deja, Pentagonas dar neatskleidė daugiau informacijos apie visą projektą. Nepaisant to, ekspertai teigia, kad įdomesnių naujienų apie sistemą turėtų pasirodyti 2022 m.

Komentarai